چهارشنبه , مارس 3 2021
خانه / استارت‌آپ / چگونه از کافی‌شاپ کار کنیم و بازده‌مون رو هم بالا نگه داریم.

چگونه از کافی‌شاپ کار کنیم و بازده‌مون رو هم بالا نگه داریم.

به عنوان یک دورکار، سختی‌های پیدا کردن یک جای عالی (با دسترسی به پریز برق، نزدیکی به مودم، صندلی و میز راحت و غیره) برای کار کردن در یک کافی‌شاپ شلوغ، تازه اینکه باید دستشویی هم برم، رو می دونم. در این پست میخوام به دورکارها کمک کنم وقتی از کافی‌شاپ کارهای دورکاری‌شون رو انجام میدن بهتر بتونن لیست کارها، زمان بندی، و حتی سفارش دادن نوشیدنی‌شون رو بهینه کنند.

انتخاب کافی شاپ

قصه از زمانی که پاتون رو توی کافی‌شاپ می‌زارید شروع نمیشه. در حقیقت از زمانی شروع میشه که کافی‌شاپ رو انتخاب می کنید.

یکی از چیزهایی که وقتی میخوام تصمیم بگیرم از کجا کار کنم، محل کافی‌شاپ هست. اگر کافی‌شاپ در مرکز خیابون اصلی هست احتمالاً خیلی شلوغه. این یعنی، آدمهای بیشتر در کافی‌شاپ و سر و صدای بیشتر، صندلی و پریز برق در دسترس کمتر، و صف طولانی‌تر برای دستشویی. حتی این یعنی سرویس گرون‌تر که در طول زمان بیشتر خودش رو نشون میده. من ترجیح میدم کافی‌شاپی که انتخاب می‌کنم مکانش کمی پرت‌تر باشه، اما به هر حال به امکانات هم نزدیک باشه که وقتی خسته می‌شم بتونم بپرم بیرون از کافی‌شاپ و قدمی بزنم و خستگی در کنم. در حالت ایده آل، نزدیکای خونه هم باشه که بشه راحت قدم زد و به اونجا رسید.

Image result for working from coffee shop

به امکانات کافی‌شاپ هم باید به هر حال توجه کرد. به اندازه کافی پریز برق اونجا هست؟ اونقدری هست که قبل از اینکه شارژ لپ‌تاپتون تموم بشه، حتی زمانهایی که شلوغه، بتونید یک پریز خالی پیدا کنید؟

نکته: من سعی می‌کنم قبل از رفتن به کافی‌شاپ شارژ لپ‌تاپم کاملاً پر باشه که تا قبل از آزاد شدن یه پریز بتونم به کارم ادامه بدم.

آیا سرویس‌های بهداشتی‌شون جوری هست که بشه وسایل‌تون رو همراه خودتون ببرید داخل تا امنیت‌شون حفظ بشه؟ من ترجیح می‌دم این‌جوری باشه.

درباره استفاده از وای‌فای هم بپرسید. آیا برای استفاده از وای‌فای هم ازتون پول می گیرن؟ آیا هر کاربری زمان محدودی برای استفاده از وای‌فای داره؟ آیا حتماً یه مقدار حداقلی باید خرید کنید تا بتونید به وای‌فای دسترسی داشته باشید؟ حتی اگر به سرویس‌های اینترنت شخصی مثلاً روی موبایل یا مودم همراه دسترسی دارید هم خوبه برای مواردی که ممکنه اینترنت‌تون کند باشه یا کار کنه درباره وای‌فای کافی‌شاپ پرس و جو کنید.

کافی شاپ ایده آل اونیه که: به خونه نزدیک باشه؛ خیلی شلوغ نباشه؛ سرویس‌هاش گرون نباشه؛ پریز برق به اندازه کافی داشته باشه؛ و وای‌فای سریع و رایگان داشته باشه.

چی سفارش بدیم؟

Image result for working from coffee shop

یادتون نره که شما دارید الکتریستیه و اینترنت مصرف می کنید و یک صندلی رو اشغال کردید که هر مشتری دیگه‌ای می‌تونه از اون استفاده کنه. پس یادتون نره به ازای هر یک‌ساعتی که اونجا هستید چیزی سفارش بدید وقتی هم که دارید کافی‌شاپ رو ترک می‌کنید انعام بدید.

من سعی می کنم در یک روز تنها یک فنجون قهوه و یک مورد سالم از منو سفارش بدم. بنابراین چون حدوداً چهار ساعت از کافی‌شاپ دورکاری می‌کنم، معمولاً با یک کافی‌لاته شروع می‌کنم، یک ساعت بعد سالاد سفارش می‌دم، یک ساعت بعد از اون چایی و عسل، و در آخر هم می‌رم سراغ کیک.

یادتون باشه که در بین سفارش‌ها به اندازه کافی آب بنوشید. اگه می‌تونید تا ۳ فنجون قهوه در یک بار کافی‌شاپ رفتن بخورید، حواس‌تون باشه بینشون آب هم بنوشید، یا اینکه چایی و آب میوه بینشون سفارش بدید. با این حال به حجم نوشیدنی هم حواستون باشه چون زود سر و کارتون به دستشویی می افته.

دستشویی رفتن

بعضی از دورکارها دوست دارن دونفری کار کنند، چون اینجوری مشکل دستشویی رفتن کاملاً حل میشه. در حالیکه یکی از دو نفر میره دستشویی، اون یکی می‌تونه حواسش به لپ‌تاپ و وسایل نفر دیگه هم باشه. با این حال اگه کسی همراه‌تون نباشه، یا باید دردسر دستشویی رفتن (و جمع کردن وسایلتون) رو تحمل کنید و یا اینکه با ریسک رها کردن وسایلتون سر میز کنار بیایید.

اگه تنها هستید وقتی میرید دستشویی باید وسایل با ارزشی که راحت میتونه برداشته بشه مثل کیف پول، تلفن، رو با خودتون ببرید. اگه کافی‌شاپ نسبتاً خلوته، شاید بتونید لپ‌تاپتون رو سر میز بزارید و سریع برید و بیایید. در روزهای شلوغ بعضی از دورکارها ممکنه از آدمهای میز کناریشون بخوان که حواسشون به وسایل اونها هم باشه (من این رو توصیه نمی‌کنم)، اینجوری جاشون رو هم از دست نمیدن.

من توصیه می‌کنم یه قفل لپ‌تاپ تهیه کنید. اینطوری میتونید لپ‌تاپتون رو سر میز بزارید و فقط کیف‌تون رو با خودتون ببرید دستشویی، جاتون رو هم از دست ندید.

من معمولاً وقتی تازه وارد کافی‌شاپ میشم از دستشویی استفاده می‌کنم. در پایان کار وقتی که می‌خوام کافی شاپ رو ترک کنم وسایلم رو جمع می‌کنم و دوباره میرم دستشویی.

نوع کار

Image result for working from coffee shop

چه نوع کاری رو می تونید در کافی‌شاپ انجام بدید؟ اگه به یک میز کار بزرگ و وایت‌بورد نیاز دارید و یا تماسهای زیادی باید بگیرید برای شما کافی‌شاپ محل خوبی برای کار کردن نیست.در عوض یک محل کار گروهی شاید برای شما مناسب‌تر باشه.

اگر می تونید بیشتر کارتون رو با لپ‌تاپ و بدون اشغال میز نفر کناری‌تون انجام بدید، کافی‌شاپ جایی رویایی برای دورکاری براتون هست. من برنامه‌نویس‌ها و نویسنده‌هایی رو می‌شناسم که عاشق کافی‌شاپ ها هستن، و طراحانی که عاشق کار کردن از منزل هستن چون وسایل زیادی برای کارشون نیاز دارن.

کار کردن از کافی شاپ برای کارهایی که سر وصدا تولید نمی کنه، فضای زیادی نمیخواد، و وسایل جانبی زیادی نیاز نداره خیلی خوبه. اگه مطمئن نیستید که کافی شاپ برای کار شما مناسب هست یا نه، یکی-دو کافی شاپ در نزدیکی‌تون رو امتحان کنید ببینید چجوریه.

 

اجتناب از حواس‌پرتی

Image result for working from coffee shop

بوی قهوه و کیک بیشتر از همه حواس رو پرت می کنن، با این حال در کافی‌شاپ عوامل حواس‌پرتی دیگه‌ای هم هست. یکی ممکنه در میز کناری‌تون یه تماس تلفنی بگیره، یه زوج چند میز اون‌طرف‌تر در حال بحث روی موضوعی باشن، حتی ممکنه سگ ملوسی نزدیکتون باشه که هوس کنید باهاش بازی کنید.

اولین راه پیش‌گیری از حواس‌پرتی اینه که جای خوبی رو در کافی شاپ انتخاب کنید. باید یه جای پرت باشه اما به هر حال به پریز برق هم دسترسی داشته باشید. اگه بتونید یه گوشه رو پیدا کنید که حرف نداره.

می‌تونید با دنبال کردن زمانی که صرف کارها می کنید، بازده کارتون رو بالا نگه دارید. من از هاب‌استاف برای این کار استفاده می‌کنم. به این ترتیب وقتی کاری رو شروع می‌کنم به خوبی روی کارم تمرکز می‌کنم چون می‌دونم زمان‌سنج برای اون کار داره زمان سپری شده رو ثبت می‌کنه.

از هدفون استفاده کنید و به یه سری اصوات نویز محیطی گوش بدید تا نزارید صداهای خود کافی‌شاپ و افرادی که در نزدیکی‌تون دارن بلند صحبت می کنند مزاحم‌تون بشن. من استفاده از نویزلی برای تولید نویز محیطی رو توصیه می کنم. از کافی‌تیفای که صدای نویز کافی‌شاپ رو براتون شبیه‌سازی می‌کنه هم می‌تونید استفاده کنید.

منبع:   hubstaff

نکات شما برای کار از کافی‌شاپ چی هستن؟

سعی کردم نکات به درد‌بخوری رو برای کار از کافی‌شاپ بهتون معرفی کنم. آیا نکته ای رو از قلم انداختم که بخواهید به این لیست اضافه کنید؟

همچنین ببینید

استیو جابز و استیو وازنیاک

مشکل اینه در ایران همه می‌خوان استیو جابز باشن

مشکل اینه همه در ایران می‌خوان استیو جابز باشن. هیچکس حاضر نیست استیو وازنیاک باشه. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *